Co prodat, když nedostanete půjčku

Poslední roky se dbá na trend odpovědného půjčování a poslední rok musí poskytovatelé půjček prověřit, zda konkrétní žadatel zvládne získané finanční prostředky splácet. To vede k tomu, že ne každému je schválena žádost o půjčku. Jste v takové situaci a peníze potřebujete? Zkuste prodej některých vašich věcí.

Než začnete prodávat věci...

Napadlo vás, že si můžete snadno a rychle vydělat pár tisíc - a možná i mnohem více - ke svému příjmu? A to dokonce i doma, přes internet. Stačí se zaregistrovat na některé online platforem (např. na https://pryard.com/cs) a tvořit obsah na zakázku. Třeba vás bude práce přes internet bavit a naplňovat natolik, že se jí rozhodnete věnovat na plný úvazek. A má smysl připomínat, že IT a marketing patří mezi výnosné a atraktivní obory?

Jděte do sklepa, nebo na půdu

Možná právě tam najdete mnoho věcí, které jste tam jenom odložili, a to za účelem toho, že je někdy prodáte. A nyní k tomu nastává ta pravá chvíle. Obvykle se jedná o starší věci, které jste pár let nepoužili a které nějakou hodnotu přece jenom mít mohou. Takové by měly přijít na řadu jako první.

Elektronika a výpočetní technika

I když v tomto segmentu mluvíme o spotřebním zboží, které poměrně rychle ztrácí svou hodnotu, mluvíme i o věcech, které mohou mít celkem vysokou cenu. Máte moderní a kvalitní televizi? Nebo jeden z nejlepších mobilů, či třeba počítačů? Potom je dobré zvážit, zda takovou věc skutečně potřebujete. Zvažte, zda by vám nestačilo něco levnějšího, stejně jako zvažte, zda danou věc vůbec potřebujete – třeba v případě televize.

Prodat lze také šperky

Pokud se nutně nejedná o rodinné dědictví, ale o šperky, které nenosíte, je možné je zpeněžit. Jak na to? Stačí je vzít a přijít do zlatnictví. I když nebude brána v potaz jejich umělecká hodnota, ale budete je prodávat na váhu, můžete u řady věcí získat celkem zajímavé sumy finančních prostředků. Hlavně potom v případě zlata.

Oblečení

Možná se to nezdá, ale pokud je kvalitní, dobře vypadající a třeba i značkové, je možné každý kousek za pár stovek prodat. Na to jsou nejlepší různé internetové bazary, kde doporučíme inzerovat. Klíčem k úspěchu jsou rozhodně jak dobré a detailní fotografie, ta i přesné rozměry každého daného kusu. Navíc si ušetříte i problémy s případnými reklamacemi a vrácením.

Publikováno: 12. 09. 2019 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová