Zástava a prodej aut od profesionálů

Klasické zastavárny jistě znáte. Fungují tak, že přinesete menší zboží, to je oceněno a vy dostáváte peníze. Poté si můžete daný předmět přijít vykoupit. Buď to uděláte, nebo vám peníze zůstanou a zastavárník může vaši věc prodat. A jak je to v případě, kdy onou zastavenou věcí má být automobil?

Zástava a výkup aut existuje

I tato možnost existuje. Jde v podstatě o princip, který je totožný s fingováním běžné zastavárny. Pokud máte zájem takto získat půjčku a ručit za ni svým vozem, j třeba danou auto zastavárnu vyhledat. Je dobré vědět, že danou možnost dnes nenabízejí banky, ale nabízejí ji výhradně soukromé společnosti. V tomto segmentu tedy hledejte profesionála, s dobrými recenzemi a dobrým hodnocením. Tyto informace dnes snadno dohledáte na internetu.

Výši získané sumy ovlivňuje váš automobil

Kolik peněz lze takto získat? Roli nehraje ani tak váš požadavek, ale spíše váš automobil. Tedy jeho stáří a najeté kilometry, stejně jako technický stav a v neposlední řadě i značka a model. Čím lepší a dražší auto, tím více peněz lze získat. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že ani při zástavě, ani při výkupu nedostanete plnou cenu vozu. Ta je vždy ponížena. A to proto, že poskytovatel této možnosti chce i vydělat. Obvykle může nabídnout i dvě formy. Klasickou zástavu, nebo výkup vozu, což je prakticky poměrně rychlý a jednoduchý prodej.

Je možné se zastaveným vozem jezdit?

Poměrně četná otázka, která nemá jednoznačnou odpověď. Obvykle záleží na domluvě, a celkovému nastavení smlouvy. V některých případech to možné je, ale jsou i takové, kdy to možné není. V takovém případě ale musí nebankovní společnost nebo soukromá osoba zajistit, že váš vůz bude zaparkován na bezpečném místě. I takto lze poznat celkovou profesionalitu, u které oceníte, že když si vůz půjdete vyplatit, bude takový, jako když jste ho přivezli.

Publikováno: 28. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová