Konsolidace půjček je dobrým řešením

Pojem, který je v posledních letech stále výrazněji slyšet. Jaký? Je to konsolidace půjčky. Zjednodušeně řečeno se jedná o možnost zvýhodnění úvěrových produktů. Podívejme se na jednotlivá specifika blíže.

Konsolidace půjčky umí sloučit několik úvěrových produktů

Mnoho lidí si tuto možnost plete s refinancováním. U něho se však převádí jenom jeden jediný úvěr. Konsolidace půjčky je jiná právě v tom, že v daném případě dochází k tomu, že je možné sloučit hned několik jednotlivých úvěrů do jednoho. Jejich škála může být poměrně rozmanitá. Jsou to bankovní a nebankovní půjčky, mohou to být třeba i kontokorenty na účtech, dluhy na kreditních kartách, nebo také jiné specifické půjčky. Při konsolidaci dojde k tomu, že je z nich vytvořena jedna jediná.

Výhody se týkají už samotných splátek

Mnoho lidí, kteří konsolidaci využili, si pochopitelně pochvaluje, že díky sloučení d jedné je čeká jenom jedna jediná splátka. Nemají tak několik termínů, které by byly spojeny s různými částkami. Pokud je řeč o splátce, tak při konsolidaci nemusí být problémem upravit si splátkový kalendář podle potřeb žadatele. S ohledem na délku a výši částky, kterou zvládne bez problémů měsíčně posílat.

Hlavním cílem je zvýhodnění

Stejně jako u refinancování, i u konsolidace je prioritou snaha o zvýhodnění půjček. Každá může mít jinou úrokovou sazbu a ideálním cílem je, aby ta výsledná byla nižší, než kterákoliv jiný. Spolu s optimální dobou splatnosti může dojít k celkem zajímavé úspoře. A ta může být spojena i s tím, že lze splácet nižší sumu, a dokonce i po kratší dobu.

Co je třeba?

V první řadě mít veškerou dokumentaci ke všem převáděným úvěrům. Dále jsou podmínky podobné, jako při žádosti o půjčku. To proto, že nová skutečně reálně vznikne. Záleží tak na požadavcích nebankovní společnosti nebo banky, jakými způsoby bude chtít ověřit bonitu.

Publikováno: 19. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová