Když je nouze a je potřeba si půjčit

I když průměrná mzda rok od roku stoupá, stále jsou skupiny lidí, kteří mají poměrně malý příjem a nemohou si dovolit ani levné věci. A to může znamenat, že se čas od času dostanou do finančních problémů. Ty mohou být řešeny různými způsoby a mezi jeden z těch hlavních patří také půjčka. Hodit se může na úhradu akutní složenky a často se vyplatí i při nákupu nábytku v akci (pokud jsou úroky tak nízké, že konečná částka bude nižší než hodnot zboží za běžnou cenu).

Možností, kde vzít peníze, je hned několik

I když se nejedná o ideální řešení dané životní situace, je třeba říci, že tato forma půjček je celkem oblíbená a také vyhledávaná. I proto existuje hned několik možností. Mezi hlavní patří takzvané mikropůjčky. Známá varianta, která je unikátní v tom, že si lze půjčit několik tisíc korun i za pár desítek minut. V úvahu ale může přijít i jiná možnost, jako již přechválený kontokorent, nebo třeba kreditní karta. Zde je však třeba mít již schválené limity.

Situací je celá řada

Jaký problém lidé, kteří vyhledávají takové půjčky, obvykle mají? Je jich hned několik. Mezi známou komplikaci patří to, že se jim nepovede vyjít výplatou a tak jim může chybět pár stovek, ale i pár tisíc korun. Stejně tak může být problémem i to, že se objeví nečekaný výdaj. Třeba doplatek za energie. Když lidé nemají našetřeno, pochopitelně se snaží daný problém řešit právě pomocí půjček. Toto je ale jenom výčet dvou hlavních možností. I proto, když mluvíme o daných půjčkách, musíme potvrdit, že se jedná o úvěrové produkty, které označujeme jako neúčelové

Nejsou příliš výhodné

I když je jejich jasným pozitivem dostupnost a také rychlost vyřízení, nelze zapomenout ani na možná negativa, která jsou s nimi spojena. O jaká se jedná? Primárně je to jejich celkem velká nevýhodnost. A to v podobě vysokých úrokových sazeb. Nejvyšší je mají právě mikropůjčky – tedy a na výjimku, kterou je první půjčka zdarma. Také je nutné u nich připomenout i kratší dobu splatnosti, která sice může být prodloužena, ale i to je následně spojeno s určitým poplatkem.

Publikováno: 07. 08. 2019 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Jarmila Pospíšilová