Jsou nebankovní společnosti bezpečné

Když se mluví o nebankovních společnostech, může mít mnoho lidí obavy. Někdy jsou oprávněné, někdy jsou zbytečné. Pokud vás zajímá, zda jsou nebankovní společnosti bezpečné, podívejte se na odpovědi.

Ne všechny jsou stejné

Nebankovních společností, které dnes nabízejí půjčky, může být opravdu celá řada. Proto nelze říci jednoznačně, zda bezpečné jsou, nebo nikoliv. I proto je doporučováno dobře vybírat. Žijeme v době, kdy není problém najít na internetu skutečně vše, což je spojeno s možností dohledat s různé recenze a hodnocení.

Známé nebankovní společnosti jsou sázkou na jistotu

Když se podíváme na segment známých nebankovních společností, je nutné říci, že žádné obavy skutečně mít nemusíte. Jsou spojeny s tím, že nabízejí férové podmínky, jasnou transparentnost, stejně jako mohou nabízet i celkem výhodné podmínky. Ve všech směrech jsou tedy bezpečné a není nutné z nich mít obavy. Tím ale nechceme říci, že není nutné číst si smlouvy. Ty je nutné procházet i ve chvíli, kdy si půjčujete od banky.

Povinnost spojená se získáním licence

I našemu státu záleží na tom, aby byly nebankovní společnosti bezpečné a také férové. Jak toho chce docílit? Pomocí licencí. Tu nezíská jenom tak někdo, ale pouze ta společnost, která splní určité podmínky. A právě daná licence bude jasným potvrzením toho, že se jedná o bezpečného poskytovatele. Aktuální stav je takový, že v tuto chvíli mohou peníze nabízet jenom tací poskytovatelé, kteří si už licenci mají, nebo si o ni v zákonné lhůtě požádaly a aktuálně čekají na její získání.

Novelizace nahrávají odpovědnosti

Bezpečnost nebankovních půjček je spojena také s tím, že podle nových zákonných úprav musí poskytovatelé půjček dobře prověřit schopnost splácení konkrétního žadatele. I to vede k jejich odpovědnosti a logicky také k větší bezpečnosti, hlavně s ohledem na budoucí zadlužení.

Publikováno: 18. 10. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová