Jak sjednat půjčku přes internet

Dříve bylo nezbytné jít kvůli půjčce na pobočku. Později se vše řešilo prostřednictvím obchodního zástupce, který přijel za žadatelem. Dnes je trendem vyřídit vše online. Jak sjednat půjčku přes internet a s čím vším je třeba počítat?

Ne každý půjčky přes internet nabídne

Toto je první věc, kterou je vhodné mít na paměti. Ne každý poskytovatel totiž vyřízení přes internet umožní. Pokud takového chcete najít, zkuste třeba moderní segment P2P půjček, nebo využijte nebankovní společnosti. Ty ukazují jasný progres a tak u těch známých taková možnost vyřízení nemusí být nereálná. Nejvíce dominují takzvané mikropůjčky.

Žádost je základ

Prvním krokem při sjednání půjčky přes internet je vyplnění žádosti. Ta obvykle není složitá. Je třeba do ní uvést nejenom to, o jakou půjčku máte zájem, ale také informace o vás jako o žadateli. Tedy hlavně čísla svých osobních dokladů, adresu a datum narození. Někdy je třeba uvést také svůj příjem a obvyklé výdaje, díky čemuž může být žádost během chvíle předběžně vyhodnocena.

Jak na dodání požadovaných dokumentů?

Může dojít k tomu, že poskytovatel půjčky bude chtít kopii občanského průkazu, může chtít také výpis z účtu, stejně jako může dojít k tomu, že bude požadovat třeba výplatní pásky. Toto všechno jsou dokumenty, které mu lze nahrát prostřednictvím jeho webové aplikace nebo formuláře, stejně jako nemusí být problém je také poslat klasicky mailem.

Jak je to se smlouvou?

I zde záleží na konkrétním poskytovateli a na tom, jak má vše nastaveno. Může dojít třeba k potvrzení smlouvy pomocí SMS kódu, nebo k jejímu odeslání na mail, vytištění a zaslání zpět. V některých případech je poslána poštou nebo kurýrem, což už vyžaduje osobní návštěvu s danou osobou. Po odeslání smlouvy je už půjčka kompletně vyřízena a může dojít k tomu, že jsou peníze odeslány na uvedený bankovní účet konkrétního žadatele.

Publikováno: 21. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová