Ideální nebankovní půjčka nepočká

Pro půjčku se lze vydat jak do banky, tak i k nebankovní společnosti. I když by cílem každého žadatele měla být snaha o výběr té nejlepší, mnohdy je nutné rozhodnout se celkem rychle. Proč? U nebankovních společností se mohou objevovat krátkodobá lákadla a promo akce. Jaké jsou nejčastější?

První půjčka zdarma

Myslíte si, že každá půjčka musí být spojena s určitou úrokovou sazbou? Nemusí to být vždy. Existuje i varianta, kterou je první půjčka zdarma. Mluvíme o možnosti, kdy je úrok, ale i RPSN nulové a žadatel tak vrátí přesně tu sumu, kterou si půjčil. Některé nabídky tohoto typu však mají omezenou platnost a tak je dobré neváhat. Ono také není nad čím, když se vlastně jedná o jednu z nejvýhodnějších půjček na trhu.

Vrácení úroků

Také jeden z oblíbených hitů v segmentu nebankovních společností. Kdo hledá výhodnou půjčku, ten může narazit na akci, která je spojena s tím, že žadatel získá některé zaplacené úroky zpět. Podmínkou je zde hlavně to, aby splácel pravidelně a také v termínu. Díky této akci se může výrazným způsobem snížit úroková sazba a celá půjčka tak bude podstatně výhodnější.

Odpuštění splátek

Akce podobná té předchozí. Jenom s tím rozdílem, že na konci splácení už není nutné doplácet několik posledních splátek, jelikož ty budou odpuštěny. I zde je jednou z hlavních podmínek nutnost dodržování splátkového kalendáře. Po celkovém přepočtu dojde k tomu, že je půjčka podstatně výhodnější, než bylo deklarováno v době žádosti a podpisu smlouvy.

Různé hmotné odměny

Může to být třeba mobilní telefon, notebook, nebo i tablet. I to jsou lákadla některých nebankovních společností. I když vše vypadá dobře, pozor na to, jak je půjčka výhodná a zda si danou odměnu sami výrazně nezaplatíte. Tedy zda nedojde dokonce i k tomu, že ji s ohledem na vysokou úrokovou sazbu i několikrát přeplatíte.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Pospíšilová